День святого Валентина

Цікаво і активно пройшли в цьому році заходи до дня Святого Валентина якими опікувались учасники Євроклубу «LIFE» за участі нашого колективу написані оголошення,  створені сценарії, проведені конкурси та дискотека, виготовлені власноруч валентинки,які були продемонстровані під час відкритого уроку іноземної мови. У рамках проведення року англійської мови в Україні  і в нашому навчальному закладі проводиться комплекс заходів, що спрямовані на активізацію вивчення англійської мови учнями ліцею. До цього дня у нас в ліцеї працювала пошта Валентина, якою міг скористатися кожен, для того, щоб зізнатися у коханні або просто надіслати гарні побажання своїм друзям, вчителям, коханим.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Отже, коротко про це свято.

День святого Валентина, або День закоханих – свято, який 14 лютого відзначають багато людей по всьому світу. У США – з 1777 року, в країнах СНД – з початку 90-x років.

Історія свята дня святого Валентина бере свій початок з Луперкалій Стародавнього Риму. Луперкалії – фестиваль еротизму на честь богині «божевільного» кохання Juno Februata і бога Фавна (Луперк – одне з його прізвиськ), покровителя стад, який відзначався щороку 14 лютого.

У 494 році н. е.. Папа Геласій I спробував заборонити Луперкалії. Свята, який прийшов на заміну Луперкалії, був призначений небесний покровитель – святий Валентин, якого римський імператор Клавдій II наказав вбити за його проповідницьку діяльність серед молоді. Він був страчений 14 лютого. Клавдій II розсудив, що одружений солдат навряд чи буде хоробрим і запеклим, тому заборонив легіонерам одружуватися. Епіськопі міста Терні Валентин вважав інакше і таємно вінчав закоханих солдатів.

Через деякий час Валентин був схоплений і засуджений до скарбниці. У в’язниці, священик Валентин закохався в дочку чи то свого ката. Але, на жаль, любов Валентина не врятувала, і він таки був страчений 14 лютого приблизно в 270 році нашої ери.

Перед смертю Валентин написав любовний лист своїй коханій, яке закінчив словами «від твого Валентина». Як свідчить легенда, цей лист і поклало початок традиції писати своїм улюбленим листи з зізнаннями в коханні – валентинки.

Велика частина «валентинок» анонімна, не має зворотної адреси, написана справа наліво або лівою рукою. Так прийнято – це додає загадковості. Правда одержувачі потім змушені шукати анонімного посланника, якщо вірять у долю.

Кожен народ відзначає день святого Валентина по-різному. Британці, наприклад, в День святого Валентина посилають любовні послання не тільки друзям і знайомим, але і своїм домашнім тваринам. Японці ж виявилися більш оригінальні – вони переробили 14 лютого в «8 березня для чоловіків», коли подарунки отримують в основному чоловіки.

Вітаємо всіх з днем закоханих!