Норвегія — одна з трьох країн, які формують сучасну Скандинавію. Ця держава, завдяки своєму географічному положенню, має багаті природні ресурси, які дуже ефективно використовуються. Багатства природи, поряд з багатовіковими стараннями норвежців, перетворили цю країну в одну з найдемократичніших і найуспішніших у всьому світі.
Цікаві факти про Норвегію
- Столиця Норвегії — Осло.
- Чисельність населення Норвегії становить — 5,3 млн осіб.
- Норвегія межує з такими країнами: Швеція, Фінляндія, Росія, Данія (через протоку).
- У Норвегії зафіксовані найвищі у світі ціни на бензин — (попри те, що Норвегія є одним з найбільших експортерів нафти у світі).
- Публічні університети Норвегії є безкоштовними для студентів з будь-якої точки світу.
- Факт для любителів англійської мови: в Норвегії є місто з назвою “Hell”.
- Рекламування товарів дітям віком до 12 років заборонено в Норвегії та Швеції.
- Уряд Норвегії купує 1000 копій кожної нововиданої книги, і поширює їх серед публічних бібліотек.
- Прапор Норвегії має такий вигляд:
- Хорніндальсватнет (Hornindalsvatnet) — найглибше озеро Європи, що розташоване в центральній Норвегії. Його максимальна глибина досягає 514 м.
- Віннуфоссен (Vinnufossen) — найвищий водоспад у Європі (860 м) і шостий в рейтингу найвищих водоспадів на планеті.
- Норвегія пропонує одні з найвигідніших умов декретної відпустки для жінок і чоловіків. Жінки отримують відпустку тривалістю 44 тижні та фінансову допомогу в розмірі 80% від заробітної плати або 34 тижні та 100% від заробітної плати. Додаткову декретну відпустку отримують і молоді татусі — 12 тижнів оплачуваної відпустки.
- Останні дослідження Світового Аудиту 2012 року Показати, що Норвегія займає перше місце у світі за рівнем свободи преси; 4 місце за рівнем демократії (після Фінляндії, Швеції та Данії)
- Норвежці вважають себе винахідниками сучасного гірськолижного спорту. Перші вигнуті лижі були розроблені в районі Телемарк, у південній частині Норвегії, в 1850 році, а лижні кріплення, які в сучасних доробках відомі, як Rottefella, були винайдені інженером на ім’я Bror With в 1927 році.
- Вчені підрахували, що до 2012 року жителі Норвегії 12 разів ставали лауреатами Нобелівської премії, і отримали 3 премії у сфері економіки, 3 у сфері хімії та 2 премії миру. Нобелівська премія миру щорічно вручається в Осло.
- Прибуток від нафтової промисловості та продажу природного газу складає 57% норвезької економіки, і ці сфери приносять третину податкових надходжень.
- Осло це одне з найдорожчих міст для життя у світі (за даними дослідницьких груп з Economist Intelligence Unit і ECA International, Осло це найдорожче місто для життя в Європі).
- У Норвегії знаходиться найбільший льодовик в Північній Європі — Jostedalsbreen.
- Автомобільний тунель Laerdal — найдовший у світі дорожній тунель. Його довжина становить 24,5 км.
- До автолюбителів в цій країні дуже високі вимоги: за водіння в нетверезому стані порушник отримує 30 днів ув’язнення, можливість втратити права водіння на рік або заплатити штраф в розмірі до 10% від річного доходу.
- Ціни на продовольчі товари в країні настільки високі, що багато норвежців подорожують до Швеції за покупками.
- Заморожена піца Grandiosa має великий попит серед норвежців і часто її навіть називають неофіційною національною стравою. Компанія опублікувала таку статистику: щороку вони виробляють 24 млн одиниць піци Grandiosa і це розраховано всього на 4,67 млн. Жителів країни.
- У США (особливо в штатах Міннесота, Північна Дакота та Вісконсин) живе приблизно стільки ж норвезьких нащадків, скільки норвежців на сьогодні проживає в Норвегії.
- Представники Норвегії зіграли важливу роль в розвитку мережі Інтернет. Популярний на пострадянському просторі веб-браузер Opera, створили в цій країні.
- Норвезька збірна з футболу відноситься до нечисленного списку команд, які ніколи не програвали команді Бразилії. Норвегія двічі перемогла і двічі зіграла внічию з багаторазовим чемпіоном світу.
- Мешканці Норвегії вже кілька разів проголосували проти членства в ЄС, але саме ця країна реалізувала більшу кількість директив Європейського Союзу, ніж будь-яка країна-член ЄС.
- Більшість норвежців користуються своєю можливістю взяти 4-тижневу відпустку саме в літній час. Це означає, що в багатьох офісах, на підприємствах, в магазинах і на вулицях кількість людей значно знижується, тому багато туристів дивуються, чому майже нічого не працює.
- Норвегія отримує 98-99% електроенергії за допомогою гідроелектростанцій — це найвищий показник у світі.
- Жителі норвезького міста Осло щорічно встановлюють ялинку на площі Trafalgar Square в Лондоні в знак подяки жителям Лондона за їхню допомогу під час Другої світової війни.
- Норвегія є абсолютним чемпіоном зимових Олімпійських ігор: представники цієї країни змогли завоювати найбільшу кількість золотих, срібних і бронзових медалей.
- Норвегія відрізняється великою любов’ю до вікінгів — тут є різноманітні музеї, присвячені їх історії, реалістичні фестивалі з майстер-класами і реконструкціями історичних подій за участю вікінгів. Відвідувачі таких фестивалів можуть подивитися на реконструйовані будівлі епохи вікінгів, які створюють неповторну атмосферу свята, поспілкуватися з любителями цієї епохи, відвідати середньовічний ринок, художні виставки, концерти та інші освітньо-розважальні дії. Найбільш популярним є фестиваль Святого Олава і фестиваль вікінгів Лофотр.
- У Норвегії працює ряд сучасних високотехнологічних “гуманних в’язниць”, які працюють з метою реабілітації злочинців у зручних і гуманних для людини умовах. У кожній камері є всі зручності, починаючи з хорошого ліжка і закінчуючи телевізором. Для ув’язнених з кожних 10-12 камер є окрема кімната відпочинку і кухня. На вікнах тюрем відсутні решітки. У всіх ув’язнених в Норвегії є вільний доступ до мережі Інтернет в камерах.
- Деякі експерти звертають увагу на те, що рівень комфорту в таких в’язницях є кращим, ніж у деяких хороших готелях в США. Однак, норвезька влада виправдовує інвестиції в такі в’язниці, про що свідчать останні статистичні дані — в країні зафіксовано найнижчий рівень рецидиву в Європі.
- В кінці 2011, напередодні свят, Норвегію охопила нечувана раніше масляна криза. Проливні дощі влітку цього ж року вплинули на випас корів і радикально знизили виробництво молока і молочних продуктів. В результаті в країні, через гостру нестачу масла, ціни на цей харчовий продукт зросли в рази. Попри те, що імпортоване масло продавали по € 39 за пачку, Цей важливий святковий продукт в магазинах розбирали за лічені хвилини
9 ГРУДНЯ в “ДНЗ КЦПТО” євроклуб “LIFE” провів засідання на тему “Виховний захід «Норвегія на карті світу». ”, де учні поділилися думками, знаннями та емоціями , переглянули проекти “ Виховний захід «Норвегія на карті світу».”