Ні, я жива, я вічно буду жити

«Ні, я жива, я вічно буду жити!»

Українська земля породила багатьох письменників і поетів, які не тільки збагатили нашу літературу, але й уславили її серед інших літератур світу.

Одне з найвеличніших імен серед них — ім’я Лесі Українки.

Її мужнiсть, пристраснiсть борця, її стiйкiсть, її непохитнiсть у бiдi,- властивостi, якi вирізняють не лише поезiю, а й життя великої Лесi Українки.

Доля дуже рано навчила Лесю Українку мужності. Вона змушена була змагатися з тяжкою хворобою, що вразила її ще в дитинстві, зробила недосяжною її блискучу музичну кар’єру і мучила поетесу всі подальші роки. Проте оця ще дитяча зневага до фізичного і душевного болю супроводжувала Лесю Українку все її життя.

В честь 145-ї р. від дня народження Лесі Українки 18 лютого в Ковельському професійному ліцеї відбувся тематичний вечір: «Ні,я жива, я буду вічно жити», який організуваои учасники Євроклубу «LIFE». Метою святкового вечора слід вважати розширення знань учнів про життєвий і творчий шлях Лесі Петрівни Косач та Сергія Мержинського, дослідження  ролі  Лесі, як громадського діяча. Розвивати пам`ять, декламаторські здібності, виховувати в дітей любов до рідної землі, бережливе ставлення до рідної мови.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Підготували та провели захід Євроклубівці та учні 12 групи «Перукар» (кл. керівник Оніщук С.Д.) з використанням відео та мультимедійних засобів(«Обличчя української історії. Леся Українка», «Неймовірні  історії кохання», «Цікаві факти про письменницю»).

Поезія – це весняний пролісок, який пробивається до сонця, сповіщаючи про прихід  чогось нового, світлого, і наповнюючи душу почуттями любові і віри. І от таким проліском до шанувальників зверталася Марчук Ірина «Давня Весна». Також була представлена одна із перлин творчості поема-феєрія «Лісова пісня» інсценівкою «Мавка і Лукаш» у виконанні Кричко Катерини та Кузьмик Ірини.

У творчості  Лесі Українки були  присутні елементи українського фольклору, оскільки вона зростала на розповідях свого рідного дядька, про чарівний, казковий світ Волинської природи. І прозвучав вірш «Конвалія» у виконання Оніщук Анастасії. На виховній годині прозвучала пісня «Хотіла я б піснею стати…» у виконанні колективу групи № 12.

Крім поезії Лариса Косач займалася малюванням. Євроклубівці та учні Ковельського професійного ліцею створили галерею малюнків до поезій Лесі Українки.

На завершення виховної години була проведена вікторина, в якій найактивнішими учасниками: Кричко Катерина та Кузьмик Ірина, за що нагородженні призами (книги).

Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури й культури. Леся Українка – це наша душа, наша совість, наша гордість. Вона була великим будівничим нашого національного духу. Це поетеса, яка йшла сходами гігантів. Вона з’явилася в Україні, як поетеса грандіозного обдарування. Без України не могла бути – бо це доля, яку не вибирають, бо це – Мати, яку як і долю, не вибирають, бо це пісня, яка вічна на землі.