Ханука

Ханука – це дуже важливе єврейське свято, яке щорічно відзначається 8 днів. І в 2017 році це буде з 12 по 20 грудня. Хануку ще називають святом свічок, які запалюють на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха. Але це далеко не найцікавіше. Учасники євроклубу вирішили розповісти вам історію і традиції Хануки.

Ханука 2017: історія свята

Вважається, що в 175 до н. е новим правителем став Антіох Епіфан, який ввів особливо жорсткі закони, які посилила еллінізацію негрецького населення .Тора тоді стала забороненою книгою, а найважливіші єврейські традиції стали каратися законом. А святині були пограбовані. Єврейський народ не став терпіти цього і почав повстання під проводом родини Маккавеїв.

Бої тривали 3 роки, і за цей час євреї зуміли звільнити Єрусалим. Переказ свідчить, що піднявшись на Храмову гору, євреї знайшли в Храмі масло для лампад, достатню для підтримання вогню лише протягом одного дня. Однак, дивним чином вогонь в золотий менорі горів цілих вісім днів. Саме тому Хануку і відзначають стільки.

Ханука 2017: традиції свята

У першу чергу потрібно сказати, що у дітей в Хануку завжди канікули. Це Не єдиний привід для радості. Зазвичай у цей день їм дарують безліч подарунків і дають великі кишенькові гроші. Тому Хануку часто називають дитячим святом.

Як ми вже говорили, Ханука – це свято свічок, тому з ними пов’язані головні традиції торжества. Свічки запалюють на 8 днів, додаючи кожен день по одній. Ставлять їх зліва направо, а підпалюють навпаки – справа наліво. Вони повинні горіти 30 хвилин після заходу сонця. Потрібно відзначити, що традиції на Хануку передбачають всього 44 запаливши свічки, хоча далеко не всі євреї дотримуються цього звичаю.

Євроклуб «LIFE» вітає вас з цим традиційним святом!!!!!