День Організації Об’єднаних Націй

       Одне з особливих свят ООН, а саме День Організації Об’єднаних Націй (United Nations Day), відзначають в світі щорічно 24 жовтня. Це свято було проголошено в 1947 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №A / RES / 168 і приурочене до річниці вступу в силу в 1945 році Статуту ООН. У 1971 році в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято, а також зробити його рівноправним вихідним днем, незалежно від дня тижня.

З моменту свого утворення і по сьогоднішній день – Організація Об’єднаних Націй є міжурядовою організацією, яка прагне налагодити співпрацю між усіма урядами світу. Сьогодні всі держави-члени ООН вносять фінансові кошти в її діяльність, щоб сприяти досягненню всіх її цілей.

Основними цілями ООН, крім «Миру у всьому світі», є захист прав людини, сприяння соціальному та економічному розвитку, надання допомоги всім країнам світу у випадках голоду, стихійних лих і збройних конфліктів. Дійсно, як сказав один з Генеральних секретарів ООН, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

Цікаво, що в цей день центр для відвідувачів ООН пропонує екскурсії як по штаб-квартирі в Нью-Йорку, так і по об’єктах в Женеві. Це дає прекрасну можливість побачити, де відбуваються всі дії, які проводить ця міжнародна організація. Менш ніж за годину ви зможете пройти через Зал Генеральної Асамблеї, Зал Ради Безпеки, Зал Ради з Опіки, Зал Економічної і Соціальної Ради. Також надається можливість отримати детальну інформацію про всі найбільші досягнення ООН і її знамениті Цілі розвитку тисячоліття.

За традицією в цей день у багатьох країнах проводяться різні урочисті заходи, на яких збирається безліч людей. Основними з них є тематичні міжнародні концерти, круглі столи, виставки, зустрічі, культурно-кулінарні ярмарки, дискусії, виступи відомих людей і громадських політичних діячів.

На сьогоднішній день членами Організації Об’єднаних Націй є 193 країни. Коли держави стають членами Організації Об’єднаних Націй, вони приймають на себе зобов’язання, викладені в Статуті Організації Об’єднаних Націй, який є міжнародним договором. У цьому документі відображені всі основні принципи міжнародних відносин.

Created with oQey Gallery

24 жовтень в “ДНЗ КЦПТО” євроклуб “LIFE” провів засідання на тему “День Організації Обєднаних Націй ”, де  учні поділилися думками,  знаннями та емоціями , переглянули проекти “ День Організації Обєднаних Націй”