Міжнародний день миру

Щорічно в усьому світі 21 вересня відзначають одне зі свят Організації Об’єднаних націй – Міжнародний день миру (International Day of Peace). Цей день був затверджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № A / RES / 36/67 від 30.11.1981 року, і сьогодні є днем ​​зміцнення ідеалів миру серед всіх країн і народів. Спочатку його відзначали щороку в третій вівторок вересня, а з 2001 року – щорічно саме 21 вересня.

У цей день по всьому світу проходять різні заходи, акції та флешмоби. У сьогоднішньому неспокійному світі дуже корисно і важливо розуміти, що найголовніше – це мир на планеті. Символом свята є зображення голуба. Сучасна емблема – голуб з оливковою гілкою в дзьобі, виконана П. Пікассо за біблійним мотивом про Ноєвий ковчег (в знак прощення Богом цей птах приніс на корабель гілку оливи).

Також традиційно це чудове свято відзначається проведенням пізнавальних  лекцій, семінарів, круглих столів. Число залучених людей зростає з кожним роком. 21 вересня прийнято робити все можливе для збереження спокійного життя на планеті. Націленість на молодь – головний пріоритет роботи ООН. Ми всі повинні розуміти і усвідомлювати, що майбутнє в наших руках, і з самого дитинства треба вчитися жити в мирі, розуміти один одного і берегти наш тендітний світ.

Організація Об’єднаних Націй протягом багатьох років домагається здійснення мети підтримання міжнародного миру і безпеки, шляхом запобігання конфліктам, сприяння сторонам конфлікту в примиренні, здійснення миротворчої діяльності, а також створення умов, що сприяють встановленню і зміцненню миру.

За задумом ООН Міжнародний день миру повинен бути днем ​​відмови від насильства і припинення вогню в країнах, де йдуть збройні конфлікти. Щорічно заходи ООН, присвячені Дню миру, традиційно починаються з церемонії біля

Дзвону миру в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Спочатку звучить звернення генерального секретаря ООН, після якого він вдаряє в дзвін, потім, після хвилини мовчання, зі зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.

Щорічно цей день присвячений певній темі. Перерахуємо деякі з них:

2020 рік – «Формуємо світ разом», 2019 рік – «Боротьба зі зміною клімату заради миру», 2018 рік – «Право на мир: 70 років Загальної декларації прав людини», 2017 рік – «Разом за мир: повага, безпека і гідність для всіх», 2016 рік – «Цілі в галузі сталого розвитку: структурні елементи побудови світу», 2015 рік – «Партнерство заради миру – гідна справа кожного », 2014 рік – «Право народів на мир», 2013 рік -«Освіта заради миру». Темою 2021 року є: «Відновлення за принципом” краще, ніж було”».

Сьогодні ми з вами повинні як ніколи пам’ятати, що наш світ дуже крихкий. Його важко побудувати, ще важче його зберегти. Приєднуйтесь до зусиль Організації Об’єднаних Націй зі створення більш справедливого і сталого миру на планеті.

21 вересня в “ДНЗ КЦПТО” євроклуб “LIFE” провів засідання на тему “Міжнародний день миру”, де  учні поділилися думками,  знаннями та емоціями , переглянули проекти “ Міжнародний день миру ”