День Європи в Україні

Міжнародний день Європи – історія свята

    У ЄС відзначаються два Дні Європи – 5 та 9 травня. Вони присвячені різним подіям, важливим для континенту.День Європи 5 травня присвячений заснуванню Ради Європи у 1949 році. А 9 травня 1950 року була підписана так звана “Декларація Шумана” про об’єднання промисловостей Франції та Західної Німеччини. Утворена співдружність з часом розширилася до Європейського Союзу.Після створення ЄС Міжнародний день Європи почали відзначати 9 травня, а свято 5 травня має лише інформаційний характер.

День Європи в Україні – нова дата 

   Раніше Україна відзначала День Європи третьої суботи травня, окремо від решти європейських країн.

   8 травня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про святкування 9 травня Дня Європи. За словами глави держави, буде правильно відзначати День Європи разом з усією вільною Європою:

   Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування Дня Європи для відзначення досягнутих миру і єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до святкування першого дня нашого миру. Щороку з завтрашнього дня 9 травня ми будемо шанувати нашу історичну єдність – єдність всіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм.

Як відзначати День Європи 

    Міжнародний день Європи 9 травня в Європі відзначають з великим розмахом. Традиційно вулиці міст прикрашають прапорами Європейського Союзу – їх вивішують з вікон, виходять з ними на демонстрації на підтримку політики ЄС. Крім цього, європейці надягають футболки та тематичні значки, віддаючи данину поваги Союзу. Також в цей день політики країн Європейського Союзу звертаються до народу з урочистою промовою. У великих містах проходять змагання, конкурси та ярмарки, а студенти і співробітники великих підприємств влаштовують уявні дебати – на них обговорюють, як поліпшити якість життя в місті або країні.

    В Україні до повномасштабної війни День Європи відзначали на центральних площах великих міст. До свята приурочували концерти та інформаційні заходи щодо європейських країн, а також говорили про євроінтеграцію. Наразі під час військового стану святкові акції скасовані, щоб уникнути скупчення людей. Але як тільки настане довгоочікуваний мир, День Європи в Україні знову відзначатимуть – тепер уже 9 травня.

  9 травня в “ДНЗ КЦПТО” євроклуб “LIFE” провів засідання на тему “ День Європи в Україні ”, де  учні поділилися думками,  знаннями та емоціями , переглянули відео-проекти “ День Європи в Україні”

    Євроклуб “LIFE” та його учасники взяли участь в обласому євроквізі «Україна- Європа-НАТО:кроки зближення».

  Учасники євроклубу взяли участь в просвітницькому онлайн-заході до дня Європи,який проводив Освітній центр Верховної Ради України.

Created with oQey Gallery