День художника України

Щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. В цей день, звичайно ж, прийнято говорити про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку всього людства. Цей досконалий і неповторний вид творчості є одним з головних у сучасному світі. За допомогою своїх робіт художники передають внутрішні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, несучи їм свої ідеї.

Created with oQey Gallery

Історія українського живопису дуже багата. Безліч художників України в своїй творчості досягли світового визнання. Вони є майстрами графіки, пластики, абстракції, проявляючи себе у різних напрямках цього мистецтва.

 

День художника в Україні можуть по праву відзначати люди, чиї твори стали невід’ємною частиною світового фонду живопису. Потенціал сучасних художників країни також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном — у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу , сприяють створенню позитивного іміджу України у світі. Українським майстрам пензля і різця належать твори , які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Дбайливо зберігаючи і розвиваючи традиції самобутньої національної художньої школи , вони стверджують вічні загальнолюдські цінності , приносять людям радість спілкування з прекрасним.

Created with oQey Gallery

Роботи визнаних класиків українського живопису – Миколи Глущенка , Віктора Зарецького , Йосипа Бокшая , Адальберта Ерделі , Олександра Гнилицького , Олександра Ройтбурда , Анатолія Криволапа , Сергія Животкова , Василя Цаголова – відомі і шановані далеко за межами України.