Голодомор

День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні

Голодомор 1932-1933 рр. – одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верхвна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Сколихнулась Україна від скорботи і жалю. Припустилися від чорного болю жолобних стрічок Державні прапори. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам’яті.

В листопаді в Ковельському професійному ліцеї євроклубівцями  була проведена виховна година на тему «День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні»

Мета заходу: поглибити і систематизувати знання учнів про одну з найтрагічніших сторінок історії України – голодомор  1932-1933 років – на матеріалі художніх творів письменників вітчизняної літератури та діаспори, історичних джерел; формувати вміння правильно та самостійно оцінювати літературні твори та історичні процеси; виховувати історичну пам’ять, любов до художнього слова; розвивати літературні та артистичні здібності учнів, логічне та аналітичне мислення.

Не дай Боже, нікому пізнати того страхіття, коли мучить голод. Тоді перестаєш думати, перестаєш вірити і сподіватися; перетворюєшся на голодного звіра з однією-єдиною мрією – поїсти.

Дійсно, страхіття. І щоб таке ніколи більше не повторювалося, нам слід про все знати і все пам’ятати.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Отже, я гадаю, що всі ті, хто сьогодні почули історію як все відбувалося, трішки задумаються над тим, що пережив наш український народ.