День Європи 2023: нова дата свята в Україні та його традиції

День Європи в Україні тепер відзначають разом з усією Європою.

День Європи Україна цього року вперше святкує в один день з країнами ЄС – президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ. УНІАН розповідає, як з’явився День Європи і що означає це свято для України.

Раніше ми розповідали, що День Перемоги в Україні пропонують відзначати 8 травня.

Міжнародний день Європи – історія свята

День Європи в країнах Євросоюзу від самого початку має дві дати – 5 травня і 9 травня. 5 травня 1949 року було засновано Раду Європи – ця подія стала підставою для святкування. Спочатку це був день заснування організації, але з часом дату перетворили на День Європи. Так було до моменту появи Європейського Союзу.

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Р. Шуман запропонував об’єднати залізорудну, вугільну і металургійну промисловості країни і західну частину Німеччини. Його ініціативу підтримали – так з’явилася Декларація Шумана. В результаті цього об’єднання виникла співдружність, яка розширювалася і пізніше стала називатися Європейський Союз.

Міжнародний день Європи стали відзначати 9 травня – свято 5 травня носить інформаційний характер.

      День Європи в Україні – нова дата 

8 травня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про святкування 9 травня Дня Європи. За словами глави держави, буде правильно відзначати День Європи разом з усією вільною Європою:

Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування Дня Європи для відзначення досягнутих миру і єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до святкування першого дня нашого миру. Щороку з завтрашнього дня 9 травня ми будемо шанувати нашу історичну єдність – єдність всіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм.

День Європи в Україні тепер щороку відзначатимуть 9 травня. Нагадаємо, що з 2003 року цю дату святкували в третю суботу травня.

        Як відзначати День Європи

Міжнародний день Європи 9 травня в Європі відзначають з великим розмахом. Традиційно вулиці міст прикрашають прапорами Європейського Союзу – їх вивішують з вікон, виходять з ними на демонстрації на підтримку політики ЄС. Крім цього, європейці надягають футболки та тематичні значки, віддаючи данину поваги Союзу. Також в цей день політики країн Європейського Союзу звертаються до народу з урочистою промовою. У великих містах проходять змагання, конкурси та ярмарки, а студенти і співробітники великих підприємств влаштовують уявні дебати – на них обговорюють, як поліпшити якість життя в місті або країні.

В Україні в мирний час з нагоди Дня Європи на центральних площах Києва, Харкова, Одеси, Львова та інших великих міст країни проводили святкові заходи, презентації про історію та культуру європейських країн, концерти. В умовах воєнного стану масові заходи не проходять, бо це небезпечно через загрозу ракетних обстрілів і провокацій з боку окупантів. Але як тільки настане довгоочікуваний мир, День Європи в Україні знову відзначатимуть – тепер уже 9 травня.

 

  

 16 травня в “ДНЗ КЦПТО” Євроклуб “LIFE” провів засідання на тему “День Європи в Україні”, де  учні поділилися думками,  знаннями та емоціями , переглянули відео-проекти “ День Європи в Україні

Created with oQey Gallery