21 березня Всесвітній день поезії

Created with oQey Gallery

Сьогодні славне свято – День поезії,
Ми вітаємо всіх людей пера,
Дай Бог, щоб критики не пред’являли вам претензії,
Щоб ваша Муза окриленною завжди була.
Бажаємо вам творчих успіхів,
Бажаємо щастя, миру і добра,
Дай Бог, щоб талант всіх поетес, поетів,
Читачами помічений був завжди.

Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства – царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.

Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі.

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

„Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

 

Поезія при відкриває покривало над прихованою красою світу, вона знайомить нас із незнайомим.

Персі  Биші Шеллі

21 березня євроклуб  «LIFE» та група №26 (класний керівник Мороз Г.А.) разом провели ліричний вернісаж « Поезія – душі перлина».

Гостем ліричного вернісажу був Анатолій Семенюк. Він відомий на Волині поет, краєзнавець, журналіст, почесний громадянин міста Ковеля.

Поезія Анатолія Семенюка є досить різноманітна, бо порушує різні проблеми, які є в нашому житті, розкриває найпотаємніші почуття і думки людини.

Під час зустрічі Анатолій Володимирович читав свої вірші, ділився спогадами щодо їх написання і подарував бібліотеці свої книги.

До Всесвітнього дня поезії в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово».

Президент євроклубу  «LIFE» Панасюк К.Р.